Mišrus vėdinimas

Mišrus arba hibridinis vėdinimas naudoja mechaninius ir natūralius vėdinimo procesus. Mechaniniai ir fiziniai komponentai gali būti naudojami kartu vienas su kitu, ar atskirai, skirtingu paros laiku. Natūralus komponentas, dėl kartais nenuspėjamų išorės oro sąlygų, ne visada gali pakankamai išvėdinti norimą erdvę. Mechaninis komponentas yra naudojamas, siekiant padidinti bendrą ventiliacijos efektyvumą, arba kaip kontrolės priemonė reguliuoti natūralaus vėdinimo procesą, pavyzdžiui, apribojant oro kaitos normą tam laikotarpiais, bei padidinant kitais (karštą vasarą naktimis vėdinant patalpas vėsesniu aplinkos oru).

mišrus vėdinimasTačiau tiek ištraukiamoji, tiek ir tiekiamoji ventiliacija turi didelį trūkumą- jos į lauką išstumia orą kuriam sušildyti arba atvėsinti jau sunaudota daug energijos. Šiam trūkumui pašalinti buvo sukurti šilumos atgavimo prietaisai- rekuperatoriai.
Pagal šiuolaikinius standartus izoliuotame name vėdinimas negali būti pasyvus nekontroliuojamas procesas- vėdinimo poreikiai ir normos turi būti apskaičiuotos ir reikalingi oro srautai suplanuoti ir subalansuoti. Sandarus namas greitai prisipildo kenksmingomis dujomis bei pertekline drėgme. Tokiame ore būna gausu dulkių, mikroorganizmų.
Patalpų vėdinimui naudojant rekuperatorių, tiekiamas šaltas lauko oras bus pašildomas iš patalpų šalinamu šiltu oru. Rekuperatoriai „atgauna“ (naudingumo koeficientas) nuo 50 iki 95 procentų energijos. Ir taip ne tik efektyviai ir kontroliuojamai vėdinamos patalpos, bet ir taupomos šildymui sunaudojama energija.

Šiuolaikinės vėdinimo sistemos susideda iš daugelio komponentų: triukšmo slopintuvų, ortakių, lauko grotelių, difuzorių, alkūnių, pereigų, sklendžių, vėdinimo įrenginio, jo valdymo pulto, filtrų ir kt.    

 

 
 
Recommend
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Plus
  • LinkedIN
Share
Tagged in
Leave a reply